Yana Kayar Fotoselli Kapıların Kullanımı

Yana kayar fotoselli kapılar birçok sektörde en fazla kullanılan işlevsel olarak kabul gören otomatik kapılar arasında gösterilmektedir. Özellikle kontrol altında tutulmak istenen bölgelerde, fotosel ile açılma özelliği iptal edilerek tamamen kapalı tutulabilmesi avantaj sağlar. Kısmi zamanlı çalıştırılabilmesi, fotosel harici kart ve şifre ile uygulamaya alınabilmesi sağladığı yararlardan diğerleridir.

Otomatik olarak yana kayma özelliğine sahip olması, eşya taşırken veya büyük parçalı ürün geçirirken kolaylık sağlar.

Yana Kayar Fotoselli Kapı - Çınar Kapı Sistemleri

Özellikle mağaza girişlerinde müşterilerin temas etmeden girişlerini ve çıkışlarını sağlaması, hastanelerde yetkili girişlerinde kart okuyuculu olarak yer alması, AVM’lerde kalabalık insan yoğunluğunun hareketlerini yönetebilme yetisine sahip olması yana kayar fotoselli kapıların günlük hayattaki kullanımını artırmaktadır.

Fotoselli yana kayar kapılar tek kanatlı tek yöne açılımlı olarak kullanılabilir ya da çift kanatlı profilli her iki yana açılımlı şekilde de tercih edilebilir. Bu tamamen müşterilerimizin taleplerine bağlıdır.

Bina ve yapıların sadece ana girişlerine değil, birimler arası geçişlerinde de sıklıkla kullanılır. Yüksek güvenlikli kuruluşlarda üniteler arasında retina taramalı, şifreli veya kart okuyuculu paneller ile hem güvenlik sağlanmış olur hem de birimler arası duvar mahiyetinde rol oynar.

Yana Kayar Fotoselli Kapılar Neden Beğenilmektedir?

Yana kayar fotoselli kapılar neden beğenilmektedir sorusuna teknik özellikleri ve otomatik işlevi şeklinde cevap verilebilir. Ancak müşterilerimizden aldığımız dönütlere göre en fazla beğenilme sebebi, özellikle ana girişlerde soğuk hava sıcak hava arasındaki ayrımı sağlamasıdır.

Manuel açılan kapılar bazen açık bırakılabilmekte olduğu için, fotoselli otomatik kapıların dışarıdaki soğuk havayı içeri geçirmeme özelliği otomatik olarak kapanmasından ve unutulmasının mümkün olmamasından kaynaklanmaktadır.

Günümüzde birçok farklı iş kolunda veya günlük olarak uğradığınız mağazalar, hastaneler, aile hekimlikleri ve benzeri işyerlerinde yana kayar fotoselli otomatik kapıların varlığını görürsünüz. Çoğu zaman gözünüz o kadar alışmıştır ki günlük belki de onlarca kez bu özellikteki kapıları kullandığınızın farkına bile varmazsınız. Bu farkında olmayış, kapıların gerçekten iş yarar olduğunun en önemli kanıtıdır. Manuel olarak günlük 7-8 kapı açtığınızda mutlaka hatırlarsınız ancak otomatik kapıların güzelliği de burada ortay çıktığı için büyük bir kolaylık sağladığını, şu an bu yazıyı okurken fark etmişsinizdir.

Tüm aksesuarları ve kanatları ile otomatik özelliğe sahip fotoselli kapıların teknik bakımlarını yaptığınız sürece uzun süre kullanabildiğinizi göreceksiniz. Eğer bir kurumda yönetici pozisyonundaysanız, birimleriniz ve ana girişiniz için gerekli ücretsiz keşfi yaparak, otomatik kapıların yerleşmesi için bizimle irtibat kurabilirsiniz. Hem ihale teknik şartnamelerine uygunluk, hem kurumsal tecrübe hem de TSE standartlarında hizmet kalitesi için Çınar Kapı Sistemleri olarak her zaman garantili destek sunduğumuzu hatırlatmak isteriz.

Yana Kayar Fotoselli Kapılar Neden Beğenilmektedir? - Çınar Kapı Sistemleri

Yana Kayar Fotoselli Kapıların Teknik Özellikleri

Teknik özelliklerini anlattıkça daha çok beğenilen yana kadar fotoselli kapılar, talep görme açısından her geçen gün daha yüksek bir hacme kavuşmaktadır.

En ön plana çıkan özelliği kapı açılış ve kapanışlarının yumuşak şekilde gerçekleşmesidir. Böylelikle rüzgarlı havalarda veya el ile yüksek dirençli mukavemetlerde çarpma ihtimali sıfırdır. Yüksek voltajlı elektrik akımlarında otomatik olarak kendini koruma refleksine sahip olmaktadır. Üç türlü hareket mekanizması ayarlanabildiği için, istendiği zaman tam açık, istendiği zaman yarı açık veya tam kapalı şekilde kullanılabilmektedir.

Arızaları gösteren paneli problemlerin anlaşılabilmesi için yeterli veri ve hızlı müdahale imkanı tanımaktadır. Aksesuarlarını tümü ve elektronik ünitesi herhangi bir girişime karşı korumalı olarak bulundurulmaktadır. Firmamızın hızlı teknik servis hizmeti ile olası problemlerinizi anında çözüme kavuşturuyor ve yana kayar fotoselli otomatik kapıları kullanımınıza sunuyoruz.

Yana Kayar Fotoselli Kapıların Kullanımı - Çınar Kapı Sistemleri

Blog

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Çınar Kapı Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik