Bakım, Otomatik Kapıyı Çalışır Tutmaktan Daha Fazlasıdır


Endüstriyel kapılarınızın bakım ve servisinin temel bir sağlık ve güvenlik gereksinimi olduğunu ve kapılarınızın bakımını yapmamanın çok önemli bir olay olduğunu biliyor muydunuz?

Kapı bakımı konusunda size bazı ipuçları sağlamak için kapsamlı kapı sistemi bilgimizi uyguladık.

Belirtildiği gibi, ister otomatik kepenk ister Fotoselli Kapı olsun, ekipman, cihaz ve sistemler, ister manuel ister elektrikle çalıştırılsın her türlü endüstriyel kapı için geçerlidir ve kapının en az  hatayla tutulması, kusurların derhal giderilmesi gerekmektedir.

Bakım, Otomatik Kapıyı Çalışır Tutmaktan Daha Fazlasıdır - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Kapı Bakımı neden önemli?

Otomatik kapınızın bakımını yapmak sadece yönetmeliklere uymanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kapılarınızın kullanım ömrünü uzatarak daha uygun maliyetli hale getirir. 

Burada 3 önemli mesaj var;

1) Makine Direktifinde belirtilen kalite sertifikalı ve uyumlu ürünler satın alın
2) Kapı sistemlerinizin iş için tasarlandığından emin olun
3) Aşağıda ayrıntılı olarak açıklandığı gibi düzenli bir servisin yapıldığından emin olun

Mevzuatlara uyduğunuzdan emin olmak için, kapılarınızın bakımını ve muhasebesini yaparken izlemeniz gereken yönergeler vardır.

1. Uygun aralıklarla bakım yapılmalıdır.

Düzenli bakımın en az 12 ayda bir yapılmasını öneririz, ancak tam olarak gerekli sıklığı belirlemek için aşağıdaki faktörler dikkate alınmalıdır:

  • Kullanım yoğunluğu
  • Operasyonel ortam örn. sıcaklık, aşınma
  • Kullanıcı bilgisi
  • Arıza veya arızadan kaynaklanan sağlık ve güvenlik riski

Etkili bakım, yalnızca gereksinimlerine bağlı kalmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda arızalardan kaynaklanan arıza süresini en aza indirerek üretkenliği artırma ve bina sıcaklığı kontrolü yoluyla çevresel etkiyi azaltma gibi iş hedeflerine ulaşmanıza da yardımcı olur.

Otomatik Kapı bakımı uygun aralıklarla yapılmalıdır - Çınar Kapı Sistemleri

2. Bakım çalışmaları yalnızca yetkili personel tarafından yapılmaktadır.

Bakım çalışmaları yalnızca yeterli bilgi, talimat ve eğitim verilmiş kişiler tarafından yapılmalıdır. Kapılarınızın bakım ve kontrollerini yapabilecek kalifiye bir kişi yoksa, profesyonel olarak size destek olabileceğimizi belirtmek isteriz. 

Otomatik Kapı Bakımı yetkili personel tarafından yapılmaktadır - Çınar Kapı Sistemleri

3. Yapılan her türlü kontrol veya bakımın ve herhangi bir arızanın kaydını tutun

Kapılarınızın ve ekipmanlarınızın bakımı söz konusu olduğunda, yapılan tüm kontrollerin veya bakımların ve herhangi bir arızanın kaydını tuttuğunuzdan da emin olmanız gerekir. Bu, düzenlemelere uygunluğunuzun kanıtını sunabilmeniz içindir. Personellerimizden biri tarafından gerçekleştirilen bir servis hizmetiniz varsa, dilerseniz raporun bir kopyasının size e-posta ile gönderileceğinden emin olabilirsiniz.

Personellerimiz, kapılarınızı test ederken izledikleri titiz bir kontrol listesi vardır. Taşeron personel kullanmıyoruz, bu nedenle tüm personelimiz yetkin kapı bakım uzmanlarıdır ve kapsamlı kapı operasyonları bilgisine sahiptir.

Hizmetlerimiz

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Çınar Kapı Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik