Otomatik Garaj Kapıları Genel Özellikleri


Otomatik garaj kapıları, garaj girişlerine entegre edilen otomatik olarak açılıp kapanmaya özelliğine sahip kapılardır. Bu kapıları aracınızdan inmeden açıp kapatabileceğiniz için ergonomik bir kullanım sunmaktadır. Araç fiyatlarının sürekli artış gösterdiği piyasa koşullarında araçlarımızın güvenliğinin sağlanması her geçen gün daha önemli hale gelmektedir.

Otomatik garaj kapıları apartman, site, iş merkezleri, müstakil konutlar vb. birçok alanda aracınızın güvenliğini sağlamanın yanında müstakil konutlarınızda bahçe peyzajlarınızda uyum sağlayarak, bahçenizin dekoratif bir görüntüye kavuşmasını sağlar.

Garaj Kapısı Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Otomatik garaj kapısı seçiminde beklentiniz ön planda olacaktır. Bunun yanında garajınıza ne sıklıkla giriş çıkış yapılacağı, garajınızın büyüklüğü, garajınızın fiziksel yapısı karar vermenizde rol oynayacak en önemli faktörler olacaktır. Doğru garaj kapısı türünün seçimi için, kapı çeşitlerinden kısaca bahsedelim.

Otomatik garaj kapıları sadece aracınızın güvenliğini sağlamakla kalmaz. Bilindiği üzere müstakil konutlarda garajların aynı zamanda yaşam alanları olarak kullanılma durumu giderek yaygınlaşmaktadır. Garajlarda araç park etmenin yanında, hobi faaliyetlerinin yürütülmeye başlandığı gerçektir. Bazı durumlarda bu alanlar ardiye, depo gibi fazla eşyalarımızı stoklamak amacıyla kullanılan alanlara dönüştürülmektedir. Hal böyle olunca güvenlik kaygıları daha çok artmış olur. Kısacası müstakil konutunuzda bir otomatik garaj kapışının varlığı size birden çok konuda fayda sağlayabilir.

Garaj Kapısı Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar - Çınar Kapı Sistemleri

Garaj Kapısı Çeşitleri

Otomatik garaj kapıları, teknik özelliklerinden tutun da dekoratif özelliklerine, renklerine, kullanılacak malzemelerin ağırlığına göre çok fazla çeşitlilik gösterir. Ancak yine de temel bir sınıflandırma yapmamız gerekirse birkaç başlık altında kategorize edilebilirler.

Otomatik Garaj Kapısı: Otomatik garaj kapıları, gerek üretiminde kullanılan teknik, gerek tasarım, gerekse kullanılan malzemelerinin sağlamlığı konularında farklılaştırılabilir. Ancak genel olarak bakımlarının düzenli olarak yapılması durumunda uzun yıllar sorun çıkarmadan kullanabileceğinizkapılardır. Bu garaj kapısı sisteminde otomatik kontrol ünitesi mevcut olup, kumanda yardımı ile açılıp kapanabilmesi sayesinde güvenli giriş çıkışlarınızı zahmetsizce yapabilmenize olanak tanır. Müstakil konutların kullanımına daha uygundur. Konutunuzun garajına giriş yapacak araç sayısı bir veya birkaç tane olduğu için çok fazla açılıp kapanmayacaktır. Seksiyonel kapılara oranla daha uygun maliyetli olan otomatik garaj kapısı tekil konutunuzda kullandığınızda ve bakımlarını zamanında yaptırdığınızda uzun yıllar sorusuz olarak kullanmanıza olanak tanıyacaktır.

Seksiyonel Garaj Kapısı: Seksiyonel garaj kapılarının en önemli özelliği motorunun kapı sisteminin içine yerleştirilmiş olmasıdır. Mevcut motoru sayesinde yukarı ve aşağıya hareket ederek açılıp kapanma işlevini yerine getirir.  Motor ünitesi gizli olarak entegre edildiğinden görüntü kirliliği yaratmayacağı gibi dekoratif bir görüntü elde edilmiş olur. Geçiş yapacak araç sayısı yüksek ise;  seksiyonel garaj kapıları tercih edilmelidir.

Yana Kayar Garaj Kapısı: Yana kayar kapıların kullanıldığı alanlar daha geniş bahçe girişlerinin mevcut olduğu binalardır. Apartman girişleri,  site girişleri okul ve tesis girişleri gibi alanlarda daha çok tercih edilmektedir. Yana kayar garaj kapısı sistemleri,  geleneksel otomatik kapı sistemleri içinde maksimum açma kapama sayısı yönünden diğerlerinden ayrışmaktadır. Maliyeti seksiyonel garaj kapılarına göre daha düşüktür.

Garaj Kapısı Çeşitleri - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Garaj Kapısı Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Otomatik garaj kapısı fiyatları öncelikle seçtiğiniz garaj kapısı çeşidine göre farklılaşacaktır. Garaj kapısının büyüklüğünün metre kare cinsinden büyüklüğü de fiyatı etkileyecek faktörler arasındadır. Yine otomatik garaj kapısının açılıp kapanmasını sağlayacak motorun gücü ve kalitesi fiyat üzerinde belirleyicidir. Bu açılış kapanış sürelerinden tutun da, otomatik garaj kapısı sisteminizin ömrünü de etkileyecek bir unsurdur. Elbette dekoratif beklentilerimiz de otomatik garaj kapısı maliyetleri üzerinde baskı oluşturacak unsurlardan olduğu unutulmamalıdır.

Otomatik garaj kapısı seçiminde öncellikle kullanılacak alan belirlenip ona göre hareket etmek, kullanım aşamasında oluşacak sorunları minimuma indirecek ve ekstra maliyet oluşumunun önüne geçmiş olacaktır.

Hizmetlerimiz

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Çınar Kapı Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik