Fotoselli Kapı Sistemlerine Dair Ayrıntılar


Fotoselli kapı sistemleri günümüzde en fazla kullanılan faydalı ve avantajlı otomatik sistemlerden biridir. İnsan davranışlarına odaklı açılan ve belirli bir süre açık kalarak kapanan fotoselli kapılar, enerji tasarrufundan giriş-çıkış kontrolüne kadar kolaylık sağlamaktadır. Hava ve ses yalıtımına da katkı sağladığı için fotoselli kapılar birçok sektörde kullanılmaya devam etmektedir.

Endüstriyel kapı sistemleri olarak da kullanılmaya elverişli olduğu için, personelin giriş çıkışını düzenlemek, hava girişini kontrol etmek için de fonksiyonel olduğu görülmektedir. Genelde arıza yapmadan kullanılmaya uygun olan kapı türlerini üreten firmamız, en kaliteli malzemeleri kullanarak dayanıklı ürünler oluşturmayı hedef edinmektedir.

Fotoselli Kapı Sistemlerine Dair Ayrıntılar - Çınar Kapı Sistemleri

Fotoselli Döner Kapı Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

Özellikle kalabalık kitlelerin kullandığı binalar, işyerleri, alışveriş merkezleri, işletmeler, hastaneler veya fabrikalar, otomatik kapıların işleri kolaylaştırdığı ortamlar olmaktadır. Kapıların sistematiğinin kullanışlı olması, güvenliği sağlaması ve isteyenler için estetik bir görünüm sağlaması çeşitliliğe katkı sağlamaktadır.

Kapıların ne kadar çok özelliği olursa, kullanımı da o kadar çeşitlenmektedir. Kullanıldığı alanlar da daha farklı olabilmektedir. Hava giriş çıkışını ve insan kalabalığını koordine etmeyi hedefleyen fotoselli döner kapılar boyut olarak da değişmektedir. Büyük alışveriş merkezlerinde gördüğünüz devasa boyuttaki döner kapılar harekete duyarlı olabilirken, sürekli açık modda da kullanılabilmektedir. Kapıdan geçmeye zorlanan özellikteki vatandaşlarımız için ise yavaş mod tercih edilmektedir.

Birçok otomatik kapı modeli üreterek sektörümüze sağladığımız katkı sayesinde çalıştığımız firmaların duyduğu memnuniyet tercih edilmemizi kolaylaştırmaktadır. Fotoselli döner kapı sistemlerinin kullanıldığı alanlar bu nedenle giderek artan yoğunlukta istenmektedir.

Fotoselli Döner Kapı Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar - Çınar Kapı Sistemleri

Fotoselli Otomatik Kapıların Teknik Özellikleri

Fotoselli otomatik kapıların teknik özelliklerine gelecek olursak; açık kalma süresi ayarlanabilir, hangi sürede kapanabileceği ayarlanabilir, hareket yavaşlılığı düzenlenebilir. Açılma-kapanma yönü değiştirilebilir. Otomatik sistemler olarak kartla açılıp kapanma özelliği de ilave edilebilmektedir. Ayrıca şifre ile çalışma özelliği de entegre edilebilir.

Herhangi bir çarpma durumunda otomatik olarak durma söz konusu olmaktadır. Elektrikle ve motorla çalışan bu sistemlerin, elektrik kesintilerinde elle açılma fonksiyonu her zaman bulunmaktadır. zaten yan tarafına ek bir giriş kesinlikle yerleştirilmekte, yoğun olmayan saatlerde veya olağan üstü durumlarda daha kontrollü geçişler için kullanılabilmektedir.

Yine normal işleyişin dışında kilitli tutma veya çalışmayı durdurma potansiyeli de yer almaktadır. Arızaların merkezi panele bildirilmesi sayesinde anında müdahale imkanı söz konusu olmaktadır. Böylece uzun süre arızalı kalma problemi yaşanmamaktadır.

Fotoselli Otomatik Kapıların Teknik Özellikleri - Çınar Kapı Sistemleri

Fotoselli Kapıların Sağladığı Avantajlar

Kullanım konusunda oldukça ergonomik faydalar sağlayan fotoselli kapılar, hava giriş çıkışını kontrol etme yetisiyle de bilinir. Bu avantajları sayesinde birçok sektörde tüm mevsim şartlarında kullanılabilir. Kış aylarında soğuk havanın içeriye girmesini, klima çalışan ortamlarda yaz aylarında içerideki serin havanın dışarıya çıkmasını önlemesi açısından ısı yalıtımı da sağlar.

İnsanların çok daha rahat şekilde, hatta ellerinde yük varken içeriye girebilmesi fotoselli döner kapıların sağladığı avantajlar arasındadır. Birçok farklı sektörün ihtiyacını karşılayacak nitelikte olması da ayrıca değerlendirilmesi gereken özelliklerinden biridir.

Devlet kurumlarının belirlediği şartnameler doğrultusunda tüm fotoselli kapı modelleri ile otomatik kapı türlerini üreten firmamız, gerek TSE gerekse uluslar arası standartların tamamını karşılamaktadır. Dayanıklı ve uzun ömürlü otomatik kapı sistemleri ile alüminyum profilden yapılan kapılarımızla hizmetinizdeyiz.

Mutfaklarınız için sürgülü cam kapılar, balkonlarınız için cam kapılar, çelik ve alüminyum kepenk sistemleri, bahçe girişleri veya garajlar için kaliteli otomatik kapı sistemleri ve katlanır cam balkon sistemleri olarak çeşitli ürün yelpazemizden faydalanabilirsiniz. En kaliteli ve dayanıklı kapıları üreten firmamız, sektöre getirdiği yenilikler ile daha estetik ve sağlam kapı modellerini üretmeye devam etmektedir.

Hizmetlerimiz

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Çınar Kapı Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik