Güvenlik ve İşlevselliğin Bir Arada Olduğu Alüminyum Kepenkler

İşyerlerinin güvenliği sağlamak için alınan birçok önlem arasında, ana girişlere ve arka kapılara monte edilen alüminyum kepenkler ciddi rol oynamaktadır. Dayanıklı olması, herhangi bir darbeye karşı direnç göstermesi nedeniyle, başta hırsızlık girişimleri olmak üzere birçok tehditten işyerinizi korumaktadır. Otomatik yapılı olması kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Güvenliğin daha çok ön planda olduğu ise bir gerçektir.

Güvenlik ve İşlevselliğin Bir Arada Olduğu Alüminyum Kepenkler - Çınar Kapı Sistemleri

Güvenlik için oluşturulmuş yeni alüminyum kepenk sistemleri, özel tasarım kilitleri ile güvenliğinizi mevcut durumdan daha üst seviyelere çıkarmaktadır. İşlevsel olarak da hızlı açılıp kapanması, gün içindeki açma-kapama durumlarına destek sunar. Farklı sektörlerden işyerleri için oldukça ideal bir kapı güvenlik sistemidir. Yapılan asayiş araştırmalarında hırsızlık amaçlı girişimde bulunulan işyerlerinin genelde herhangi bir kapı güvenliğinin bulunmadığı yerler olduğu görülmektedir. Güvenlik kameralarına yakalanan görüntülerde işyerinin kendi kapısının kolaylıkla zorlandığı girişimler göze çarpmaktadır.

Alüminyum kepenk ise caydırıcı olarak istatistiklere olumlu anlamda yansımaktadır. Kötü niyetli girişimlerde genellikle kapı kısmı zayıf olan binalar tercih edilmektedir. Bu yüzden gerek alüminyum kepenkler gerekse diğer kapı sistemleri önemli ölçüde güvenlik sağladığı için, son yıllarda çok tercih edilmektedir.

Alüminyum Kepenkler Aynı Zamanda Yalıtım Sağlıyor

Güvenliği ön plana çıkaran alüminyum kepenklerin yalıtım özelliği olması, binaların sıcak-soğuk hava dengesini koruması açısından çok yararlıdır. Depolar ve benzeri faaliyet alanlarında çalışma sırasında kapalı olan kepenkler, ciddi oranda ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Bunu avantaja dönüştüren işyerleri enerji kaybı yaşamamakta ve bu da ekonomik olarak fayda sağlamaktadır. İçeride gürültülü faaliyetleri olan işyerlerinin de ses yalıtımı olarak bu kepenklerden faydalandığı görülmektedir.

Mesai saatleri, giriş-çıkış saatleri belirli olan atölye, fabrika, üretimhane, tesis gibi yerlerde kapalı durumda olan kepenklerin sesi dışarıya vermediği, dışarıdaki sesi içeriye iletmediği, dışarıdan soğuk hava girmesini önlediği görülmektedir. Bu açıdan % 90’dan daha yüksek bir izolasyon sağlamaktadır. Güvenlik için taktırılan bu sistemlerin yalıtım özelliği de olması çift taraflı bir memnuniyete neden olması açısından değerlidir.

Modern şekilde üretilen alüminyum kepenkler yüksek yalıtım ve güvenlik sağlaması açısından, maddi değeri yüksek ürünler barındıran, depolayan ve satan işyerlerinin vazgeçilmez sistemleri arasındadır. Alarm ile desteklenen bu sistemlerin kalıcı şekilde rahatlık sağladığı, çalışma saatleri dışında güvenliği temin ettiği görülmektedir. Kuyumculardan marketlere, parfümerilerden alışveriş merkezlerine kadar birçok mağaza modern ve TSE standartlarında üretilen alüminyum kepenkleri tercih etmektedir.

Güvenlik ve İşlevselliğin Bir Arada Olduğu Alüminyum Kepenkler - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Kullanım ile Ergonomik Avantaj

Alüminyum kepenk sistemler manuel olarak kullanılabildiği gibi motor yardımı ile otomatik ve kumandalı şekilde de kullanılabilmektedir. Otomatik özellikte olması ergonomik açıdan avantaj sağlar çünkü sürekli açılıp kapanması gereken bir işyerinde kullanılıyorsa, işletme sahiplerini veya çalışanları yormaz. Üstelik otomatik nitelikli kepenklerin içindeki dolgu malzemesi nedeniyle daha güvenli olduğu görülür.

İşyerinizin içine girmesini istemediğiniz güneş ışınları için yarı kapalı olarak kullanabileceğiniz şekilde tasarlanan alüminyum kepenkler, aynı zamanda bu fonksiyonu ile havalandırma da sağlar. Sadece işyerlerinde değil evinizin garajında da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kumandası olmadığı sürece açmanın yöntemleri de direkt olarak kapı firması tarafından sizlere anlatılmaktadır. Kilit sistemi son teknolojiye göre üretilen kepenklerin günümüzde kullanım alanı da giderek yaygınlaşmaktadır.

Alüminyum kepenk fiyatları konusunda ise piyasa koşulları önemli rol oynamakla birlikte, elbette kapı alanınızın ölçüsü, istediğiniz dolgu malzemesi, talep ettiğiniz aksesuarlar, motor türü, panel kalınlığı gibi etkenler de belirlenmesinde etkilidir. Firmamız ile görüşerek ücretsiz keşif yapmamızı isteyebilirsiniz. Böylece hem en teknolojik ve modern, yüksek güvenlik sağlayan işlevsel kapı modellerimizi görebilir, hem de fiyatlandırma konusunda detayları öğrenebilirsiniz.

Motorlu Alüminyum Kepenk - Çınar Kapı Sistemleri

Blog

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Çınar Kapı Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik