Siyavuşpaşa Otomatik Kapı Sistemleri


Otomatik kapı sistemi özellikle zaman tasarrufu açısından sıklıkla kullanılan bir sistemdir. İş yerlerinde ve ürün sevkiyatlarının çok olduğu büyük şirketlerde kullanılan bu kapı sistemiyle beraber iş yerinde çalışanların kapı kontrol durumu da ortadan kalkmıştır. Sevkiyat için gelen araçlar otomatik kapının açılması ile kolayca geçiş sağlamakta ve kapının kapanma, açık kalma durumuyla ilgilenmemektedir.

Otomatik kapı sisteminin kaliteli olabilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. İlk olarak kapının kalınlığa dikkat edilmesi gerekmektedir. Kapının kalınlığı hesaplanandan 1 mm fazla olması halinde olası doğa olaylarında genleşme, şişme yaşanacaktır. Bu değişimle beraber kapı pratik şekilde açılıp kapanmayacaktır.

Bir diğer önemli husus ise raylı sistemlerin kalitesidir. Kapının açılıp kapanmasında kullanılacak olan raylı sistemin kolay yıpranmayacak şekilde tasarlanması ve imal edilmesi gerekmektedir. Kolay paslanacak ürünlerin tekerlek raylı sistemde kullanılmaması da dikkat edilecek diğer önemli husustur. Galvanizli saç tekerlek raylı sistem için kullanılacak en iyi hammaddeden biridir.

Siyavuşpaşa Otomatik Kapı Sistemleri - Çınar Kapı Sistemleri

Siyavuşpaşa Garaj Kapısı, Kepenk Sistemleri

Otomatik kapı sistemi için dikkat edilmesi gereken hususlar garaj kapısı ve kepenk sistemi için de mevcuttur. Garaj kapısının otomatik şekilde kullanılıyor olması dikkate alındığında kullanılan sensörün hassaslığı önemli olacaktır.

Kullanılan sensör araç kapıdan girerken ya da çıkarken takıldığında bu durumu algılaması ve kapının kapanmasını engellemesi gerekmektedir. Tersi bir durumda garaj kapısı araca sert bir şekilde çarpabilir ve araçta maddi hasar oluşabilir. Sensörle ortak şekilde çalışan elektronik ünitenin sensöre konsilde olması da çok önemlidir.

Sensörden bağımsız bir şekilde çalışan elektronik ünite sensöre kapının vaktinde açılıp kapanma bilgisini veremeyecektir. Elektronik açıdan garaj sisteminin çok ciddi şekilde dizayn edilmesi gerekmektedir. Garaj kapısının dış kısmı daha dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır.

Yağmurdan veya yoğun Güneş ışığından hızlı şekilde etkilenen bir kapı uzun süre dayanıklı da kalmayacaktır. Kepenk sistemleri de garaj kapısı ve garaj sistemi mantığında çalışmaktadır. Kepenk sisteminde kullanılacak ham maddenin hızlı şekilde deforme olmayan ve dayanıklı olması gerekmektedir.

Dış darbeler ne kadar yoğun olursa olsun kepenklerin kırılmaması güvenlik açısından da önemlidir. Siyavuşpaşa garaj kapısı, kepenk sistemi olumsuz durumların önüne geçmek için çok çalışmaktadır.

Siyavuşpaşa Garaj Kapısı, Kepenk Sistemleri - Çınar Kapı Sistemleri

Siyavuşpaşa Otomatik Kapı Sistemi

Kalabalık alanlarda kullanılan otomatik kapıların dayanıklılığı iç mekanın güvenirliğini sağlayacak önemli bir husustur. Kapıdan girecek olan kişilerin hızlı şekilde algılanması, ısıya ve ışığa anında cevap vermesi gibi özelliklerin otomatik kapı sistemlerinde sorunsuz şekilde çalışması gerekmektedir.

Tüm bu uyaranlarda sorunsuz şekilde çalışacak olan otomatik kapılar olası sorunların önüne geçmiş olacaktır. İnsanların müdahale etmesine de gerek kalmayacaktır. Şirketlerin, firmaların kullandığı otomatik kapıların endüstriyel alanlarda da kullanımı mümkündür.

Yoğun sevkiyatın olduğu, ürünlerin mekan içinden dışına taşındığı alanlarda otomatik kapı çalışanları yormayan bir sistemdir. Elinde kasa veya ağır bir ham madde olan kişiler kapının açılması için çaba sarf etmeyecek ve kapı otomatik bir şekilde açılacaktır. Kullanım kolaylığı olan kapıların kaliteli şekilde imal edilmesi gerekmektedir.

Tekerlekli olan sistemlerde tekerleklerin ve ray sisteminin kolayca yıpranmayan malzemelerden yapılması önemlidir. Ancak bazı kapı sistemleri raylı değildir. Sensörle çalışan kapıların tüm uyaranlara karşı hızlı tepki vermesi önemlidir.

Siyavuşpaşa otomatik kapı sistemi raylı sistem veya sensörlü otomatik kapıların pratik olmasına dikkat etmektedir. Panel sistemi dayanıklıdır ve gerekli yerlerde rodojlama işlemi gerçekleştirilmiştir. Mukavemet gücünün de önemli olduğu otomatik kapı sisteminin darbelere veya basınca, çizilmeye dayanıklı olması aranan özelliklerdendir. Yedek parça temininin kolay olması bu sistemin uzun yıllar boyunca kullanılması için gereklidir.

Siyavuşpaşa Otomatik Kapı Sistemi - Çınar Kapı Sistemleri

Hizmetlerimiz

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Çınar Kapı Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik