Otomatik Garaj Kapısı Sistemleri

Otomatik garaj kapısı sistemleri uzaktan kontrol yöntemi çalışan ve günlük kullanımı kolaylaştıran, farklı tasarımlara sahip olan kapı sistemleridir. Kaliteli mekanik aksam ve aksesuarları ile birlikte kullanıldığında uzun süre arıza yapmadan işlev gören otomatik kapılar TSE standartlarında üretilmektedir. İmalatı kadar montajı da önemli olan otomatik kapılar resmi kurumlar, konutlar, apartmanlar, siteler ve otoparklarda kullanılmaktadır.

Çeşitli sektörlerde araç giriş çıkışlarının otomatik olarak yapılması zaman kazandırmaktadır. Hem güvenliği sağlamak açısından hem de kullanımı kolaylaştırmak için işlev sağlayan uzaktan kumandalı otomatik garaj kapısı sistemleri, motorlu mekanik kısmı ile birlikte bir bütün halinde çalışmakta ve uzun süre kullanılmaktadır.

Otomatik Otopark Kapısı

Otomatik otopark kapısı yoğun şekilde kullanılan kapılar oldukları için kaliteli olmalı ve uygun normlara göre üretilmelidir. Yukarı doğu açılan kapılar gibi yana doğru açılan kızaklı kapılar da kullanılabilmektedir. Özel otopark işletmelerinde kalabalık araç girişi için maliyeti daha uygun otomatik bariyerler de tercih edilebilmektedir. Ancak en sağlıklısı kapanan bir kapının olması ve giriş çıkışların yetki dahilinde yapılmasıdır.

Kurum ve kuruluşların kendi otoparkları, apartman ve sitelerin kendi giriş kapıları veya büyük fabrikalar ile işletmelerin giriş kapıları otomatik otopark kapısı olarak da adlandırılabilir. Uzaktan kumanda ile güvenlik görevlisinin manuel olarak açması ile veya kart okuyucu sistemler ile açılabilen kapıların farklı modellerinin farklı işlevleri bulunur.

Otomatik Otopark Kapısı - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Garaj Kapısı Aksesuarları

Otomatik garaj kapısı aksesuarları kapının kullanımını kolaylaştırmak için kullanılır. Kapının fonksiyonunu başarılı şekilde yerine getirmesi için tüm aksesuarlarının sağlam şekilde çalışması önemlidir. Otomatik açılmayı sağlayan dişliler, kapanma hızını düşüren yaylar, motorun çalışmasını sağlayan transformatörler, taban montaj elemanları, verici sistemleri, alıcı kartları, emniyet fotoselleri, bariyer sistemleri otomatik garaj kapısı aksesuarlarından en çok kullanılanlarıdır.

Görüldüğü gibi aksesuar olarak nitelendirilen tüm parçalar kapıların asli unsurlarıdır. Arıza yapan parçaların yetkili firma tarafından hızlıca değiştirilmesi, garaj kapısının kullanılması için önemlidir. Bu parçalar arıza yaptıkları ve onarımları mümkün olmadığı zaman, orijinali ile değiştirilmesi çok önemlidir. Uygun fiyatlı parçaların maliyetinin daha çok olduğunu yıllar içinde tecrübe ile öğrenmek yerine, orijinal parçalar ile kapınızın sağlıklı çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Otomatik Garaj Kapısı Aksesuarları - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Garaj Kapısı Motoru

Otomatik garaj kapısı motoru sistemin kumanda ile uzaktan bile çalışmasını sağlayan ve mekanik olarak bağlantıları yapılan motordur. Elektrik gücü ile çalıştığı için hem elektrik kaynağına hem de kapıya kablo bağlantılarının sağlam yapılması gerekir. Projeye uygun olarak üretilen otomatik kapıların uzaktan kumanda vericisiyle uyumlu olan motorları dış etkenlerden korunabildiği ve bakımı yapılabildiği sürece uzun süre kullanılabilmektedir.

Bina garaj kapılarında motor iç kısma monte edilebilirken, bahçe garaj kapılarında ise motor normal olarak açık havayla temasta olmaktadır. Etrafına koruyucu bir donanım yerleştirilse bile soğuk havalardan ve sıcak havalardan etkilenmesi önlenemez. Bu yüzden hem kaliteli motor türleri kullanılmalı hem de uygun şekilde monte edilerek korunması sağlanmalıdır.

Otomatik Garaj Kapısı Motoru - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Garaj Kapısı Kumandası

Otomatik garaj kapısı kumandası günlük hayatta oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Pille çalışan ve kapıdaki yüksek frekanslı vericilere entegre olmuş şekilde üretilen kumandaların sağladığı yarar, ancak elinizdeki kumanda işlevini yitirdiği, pili bittiği veya yanınızda olmadığı zaman anlaşılmaktadır. Henüz kapıya yaklaşmadan uzaktan açarak geldiğinizde doğruca garaja girmenizi sağlayan uzaktan kumandalar orijinal pillerle uzun ömürlü kullanılabilmektedir.

Kapıların büyüklüğüne ve hacmine göre kumanda ile açılma süreleri değişebilmektedir. Yana doğru açılan ağır kapılar için daha uzaktan açma komutu vermeniz gerekebilir. Yukarı doğru sarmal şekilde açılan kapıların kumandaya basmanız ile birlikte daha hızlı sarılarak açılabildiği görülmektedir. Kullanarak süreleri tahmin edebilir, hangi noktadan kumandaya basmanız gerektiğini tespit edebilir ve düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Otomatik Garaj Kapısı Kumandası - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Garaj Kapısı Ölçüleri

Otomatik garaj kapısı ölçüleri profesyonel firmalar tarafından alınarak, uygun modeller ile üretime merkezine bildirilmektedir. Tüm parçaları garantili ve üst standartlarda imal edilen kapılar, uzman ekibimizin teknik desteği ile monte edilmektedir. Her aşamada uygun teknik normlara riayet edilerek, kapıların çok uzun süre işlevsel olarak çalışmasını sağlıyoruz.

Standart otomatik garaj kapısı ölçülerinden farklı genişlikte veya uzunlukta alanlara göre de üretim yapılmaktadır. Binanızda kapı için ayrılan ölçülere göre kapılar monte edilmektedir. Kullanacağınız aracın yüksekliği de düşünülerek kapının son açılma seviyesi ayarlanmaktadır. Sarmal garaj kapıları tam olarak açılacak ve mümkün olan en fazla yüksekliği sağlayacak şekilde monte edilmektedir. Kullanılacak aracın otomobil, kamyon veya iş makinesi gibi farklı standartlarda olması durumunda ise en yüksek ölçü standartları söz konusu olmaktadır.

Otomatik Garaj Kapısı Ölçüleri - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Garaj Kapısı Modelleri

Herhangi bir elektrik kesintisinde manuel olarak da kullanılan garaj kapıları farklı modeller ile satışa sunulmaktadır. Basit modellerden daha modern modellere doğru birçok türde otomatik garaj kapısı modellerine sahip olabilirsiniz. Motorlu olarak imal edilen ve otomatik uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen nitelikte olan garaj kapıları kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Yana doğru kızaklı şekilde kayarak açılan kapı modellerinden, üste doğru sarmal şekilde açılan modellere kadar birçok farklı fonksiyona sahip kapılar, kaliteli ve garantili olarak satılmaktadır. Kullandığınız araçtan inmeden açabileceğiniz, herhangi bir problemde elle de kontrol edebileceğiniz, mekanik arızalarda firmamızın hızlı çözümleri ile kullanabileceğiniz otomatik garaj kapısı modelleri hizmetinizdedir.

Otomatik Garaj Kapısı Modelleri - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Garaj Kapısı Fiyat

Otomatik garaj kapısı fiyatları değişen piyasa koşullarına göre uyarlanarak müşterilerimizin ödeme seçeneklerine uygun şekilde düzenlenmektedir. En kaliteli ürünler için TSE standartları kapsamında imal ettiğimiz Avrupa normlarına uygun otomatik garaj kapıları için iletişime geçebilirsiniz. İstediğiniz garaj kapısının alanına göre uygun ölçülerde üretimi sonrası montaj ve bakım hizmetlerini de yürütüyoruz.

Herhangi bir problemde firmamız ile çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. Anında ve hızlı müdahale ile garaj kapılarının orijinal işlevini korumasını ve yeniden faal hale gelmesini sağlıyoruz.

Otomatik Garaj Kapısı Fiyat - Çınar Kapı Sistemleri

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Çınar Kapı Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik