Cam Kapı Sistemleri

Cam kapı sistemleri profili farklı maddelerden yapılsa da kanatların iç kısmına farklı modellerde camlar yerleştirilerek yapılan kapı sistemleridir. Hem görünüm açısından hem de dayanıklılık açısından oldukça ideal olan cam kapı sistemlerinin çok tercih ediliyor olması popüler olmasını sağlamıştır. İç mekan uygulamalarında estetik olarak müthiş bir görüntü sağlayan camlı sistemler, katlanarak açılabildiği gibi, yana kaydırılarak da açılabilmektedir.

Manuel olarak açılmasına imkan tanındığı gibi otomatik olarak fotoselli şekilde harekete duyarlı olacak bir sistemle de yerleştirilebilmektedir. Lüks dairelerin zarafeti önceleyen tasarımlarında, ofis, konut veya işyeri olarak kullanılma amacına hizmet edecek şekilde dizayn edilen cam kapı sistemleri, otomatik olarak da monte edilebilmektedir.

Cam Kapı Üretimi

Cam kapı üretimi son derece dikkatli ve profesyonel şekilde yapılması gereken bir imalat şeklidir. İstenen ölçülerin beklenen malzemeler ile üretilmesi, kaliteye öncelik verilmesi, arzu edilen aksesuarların ilave edilmesi ve neticede kalite testinden geçirilmesi son derece dikkat isteyen bir süreçtir. Makineleşen üretim yöntemleri ile teknolojinin sunduğu tüm imkanlar ile kusursuz cam kapı üretimi yapılabilmektedir.

Üretimden önce teknik ölçülerin doğru alınması, cam kapıların kapı alanı ile uyumlu olacak şekilde tasarlanması ise yetkili deneyimli firmaların işidir. Sektördeki deneyimimizi tüm müşterilerimize kalite olarak yansıtmaya ve onları memnun etmeye devam ediyoruz. İmalat, montaj ve servis hizmetlerini en kaliteli şekilde sunmaya devam eden firmamız ile iletişim kanallarımız aracılığı ile bağlantı kurabilirsiniz.

Cam Kapı Üretimi - Çınar Kapı Sistemleri

Cam Kapı Modelleri

Son yılların en gözde cam kapı modelleri hastanelerden mağazalara, ofislerden konutlara, cafelerden restoranlara kadar birçok mekanda kullanılabilmektedir. Hem kapı işlevini yürüten hem de dekor olarak güzel bir görünüm sunan cam kapı modelleri, mekanlarınızın geniş görünmesine de katkı sağlar. Isı ve ses yalıtımı sağlaması açısından da çok kullanışlı olduğu görülmektedir.

Ülkemizde en fazla kullanıldığı mekanlar genellikle iç mimari yapı olan cam kapı modellerimiz aşağıda sunulmuştur. Siz de farklı cam kapı modellerimizi incelemek ve mekanınıza en uygun model konusunda fikir alışverişi yapmak için firmamızı ziyaret edebilir, showroomlarımızdan dilediğiniz modelin örneğini inceleyebilirsiniz.

Cam Kapı Modelleri - Çınar Kapı Sistemleri

Katlanır Cam Kapı Sistemleri

Katlanır cam kapı sistemleri akordeon kapılar olarak bilinmektedir. Sistemin katlanarak açılması bu benzerliğe neden olmuştur. Balkonlardan teraslara kadar birçok farklı mekan için oldukça ideal olan bu kapı sistemleri, geniş bir bahçede ayrı ve daha küçük bir alan oluşturup hobi bahçeciliği yapmak istendiğinde de kullanılabilmektedir. Bazı hemzemin yapılarda bahçeye açılan kapının katlanabilir olması istenmektedir.

Katlanır cam kapılar çıkış yapılacak yere doğru geniş bir alan yaratması nedeniyle ideal olmaktadır. Tamamen açılarak hava akımını sağlaması, kullananlarda dışarıda oturuyormuş havası oluşturması çok farklı bir kullanım tarzına neden olmaktadır. Ferah, geniş ve modern bir kullanım için cam kapı  sistemlerinin avantajlı özelliklerini kullanabilirsiniz.

Katlanır Cam Kapı Sistemleri - Çınar Kapı Sistemleri

Temperli Cam Kapı Sistemleri

Temperli cam kapı sistemleri, camın en hassas özelliği olan kırılmalara karşın güçlendirici bir seçenek olarak sektörde yer edinmiştir. Mukavemet gücü arttırılan camlar temperli şekilde kullanılmaktadır. Böylece çok daha zor kırılmakta ve darbelere karşı dayanıklı olmaktadır. Özelikle buna ihtiyacı olan sektörlerde ciddi işleve sahip olduğu görülmektedir.

Asansörlerde, bina giydirmelerinde, vitrinlerde, cam kapılarda ve cam merdivenlerde temperli cam kullanılması tercih edilir çünkü bu kullanım alanları yük taşınan, zaman zaman darbelere ve çarpmalara maruz kalan ve hava koşullarına karşı direnç göstermek zorunda olan alanlardır.

Yoğun kullanılan mağazalarda cam kapı olarak ve vitrin camlarında temperli camlara rastlanmaktadır. Sürekli açılıp kapanma durumu olan kapıların, malzeme yerleştirilen vitrinlerin camlarının dayanıklı olması ve olası bir şiddetli darbede yaralanmalara mahal vermeyecek şekilde küçük parçalara ayrılması, temperli cam kapı sistemlerinin avantajları arasındadır.

Cam Kapı Üretimi - Çınar Kapı Sistemleri

Desenli Cam Kapı Sistemleri

Desenli cam kapı sistemleri gerek profilin gerekse camların klasik düz şekilde değil desenli şekilde kullanılmasıyla elde edilmektedir. Farklı desenler tercih edilebilmektedir. Bu tercihi müşterilerimizin taleplerine göre şekillendiriyoruz. Kullanılmak istenen alana en uygun desenleri seçmenize tasarım ekibimiz yardımcı olmaktadır.

Desenli cam kapı sistemlerinden kasıt camların filmle kaplanması, reklam yerleşimi yapılması, tek taraflı görünümü sağlayan uygulamalar yapılmasıdır. Tüm bu çeşitler saydam klasik cam görünümünün aksine daha renkli ve pragmatik olanaklar sağlar.

Cam Kapı Üretimi - Çınar Kapı Sistemleri

Açılır Cam Kapı Sistemleri

Açılır cam kapı sistemleri yerden tasarruf etmek ve kapı açık iken daha geniş bir alan sağlamak isteyenler için idealdir. Açılan kapı kanatları sayesinde havalandırma daha kolay yapılmakta, malzeme veya eşya taşınırken çarpma riski azaltılmakta ve daha farklı kullanıma aracılık etmektedir.

Birçok sektörde ve konutta açılır cam kapı sistemlerinin avantajları kullanılmaktadır. İşletmelerde hem estetik bir görünüm isteyen hem de açılarak iki birim arasındaki engeli kaldırmak isteyen yöneticilerin işine yaramaktadır.

Cam Kapı Üretimi - Çınar Kapı Sistemleri

Amerikan Cam Kapı Sistemleri

Klasik Amerikan panellerin içine camlar yerleştirilerek çok daha şık görüntü elde etmeye yarayan Amerikan cam kapı sistemleri, özellikle konutlarda son zamanların en önemli modası haline gelmiştir. Panel kapıların içine isteğe göre farklı desenlerde camlar yerleştirilir ve kullanıma sunulur. Kullanım öncesi en gözde Amerikan cam kapı modellerimizi görmek için firmamızı ziyaret edebilirsiniz.

Amerikan cam kapı katalogumuzdan binanızın mimari yapısına en uygun modelleri inceleyebilirsiniz. Tasarım konusunda uzman olan ekibimiz ile istişarelerde bulunup, binanızı inceletmek için randevu alabilirsiniz. Ortaya çok daha şık ve hayran bırakacak kapı sistemlerinin çıkması için işbirliği içinde en uygun modelleri seçebiliriz.

Amerikan Cam Kapı - Çınar Kapı Sistemleri

Cam Kapı Aksesuarları

Cam kapılar sadece kapı kanadı ve kasasından veya profilinden ibaret değildir. Daha esnek kullanılması, güvenliğinin sağlanması, kırılmasının önlenmesi ve kilitlenebilmesi için çeşitli cam kapı aksesuarları kullanılması gerekir. Bu aksesuarlar genelde kapı bütünü içinde ilk montajda fark edilmez ancak herhangi bir arıza yaptığında ve işlevini yitirdiğinde fark edilebilir olurlar. Kapının genel işlevini de engelleyeceği için cam kapı aksesuarları konusunda yetkili firmalar ile bağlantı kurmanız gerekecektir.

Yetkili firmalar aracılığı ile hem yedek orijinal parçaya erişebilir hem de montajının yapılmasını sağlayabilirsiniz. En önemli cam kapı aksesuarları arasında aşağıdaki malzemeler bulunmaktadır:

  • Yer hidroliği
  • Alt menteşe
  • Üst menteşe
  • Köşe kilidi
  • Silindir
  • Kilit karşılığı
  • Cam kapı kolu
  • Üst menteşe karşılığı
  • Resim asma aparatı
Cam Kapı Aksesuarları - Çınar Kapı Sistemleri

Cam Kapı Kilidi

Cam kapı kilidi kapı aksesuarları arasında en önemlisidir çünkü hem güvenliği sağlar hem de herhangi bir arıza durumunda giriş-çıkışı engeller. Bu yüzden firmamız tarafından temin edilen en kaliteli ve TSE belgeli kilitleri kullanıyoruz. Kilitlerin farklı türleri bulunmaktadır. Ancak genel olarak cam kapı modellerine ve kapı kollarına en uygun cam kapı kilitleri kullanılmaktadır.

Cam Kapı Fitili

Cam kapı fitili kapanma sırasında camların birbirine zarar vermemesi için kenarlara yerleştirilen, oldukça işlevsel parçalardır. Zamanlar aşınma yapabilir. Yerine orijinal kapı fitillerinin takılması, cam kapılarınızın işlevini yerine getirerek aralık kalmadan ve ısı yalıtımına zarar vermeden kullanılmasını kolaylaştırır.

Cam Kapı Kilidi - Çınar Kapı Sistemleri

Cam Kapı Kolu

Cam kapı kolu göz önünde olan aksesuarlardan biri olduğu için şık ve göze hitap eden bir yapıda olmalıdır. Farklı cam kapı modellerine göre uygun cam kapı kolları bulunmaktadır. Müşterilerimizin taleplerine göre en uygun modelleri sunarak seçim yapmalarına yardımcı oluyoruz. Kapı kol örneklerini cam kapılar üzerinde göstererek en uyumlu kolların seçilmesini amaçlıyoruz.

Cam Kapı Kolu - Çınar Kapı Sistemleri

Cam Kapı Menteşesi

Cam kapı menteşesi de diğer aksesuarlar gibi işlevini yerine getirdiği sürece fark edilmeyen parçalardandır. Ancak cam kapının herhangi bir denge problemi olduğunda, kapanması veya açılması zorlaştığında, tam kapanmadığında akla ilk gelen ve uzmanların ilk incelediği aksesuar olmaktadır.

Cam Kapı Fiyatları

Cam kapı fiyatları piyasa koşullarına göre firmamız tarafından düzenlenmekte olup müşterilerimizin bütçelerine göre ödeme kolaylıkları sağlanmaktadır. Sahip olacağınız cam kapıların mekanınıza katacağı estetik görüntü fiyat konusunda çok fazla düşünmenize neden olmamaktadır. Elbette belirli bir maliyet hesabı yapılarak fiyatları araştırılan cam kapı sistemleri, en uygun fiyatı veren firmalar ile değil, en kaliteli sistemi oluşturan firmalar tarafından TSE belgeli, garantili ve profesyonel hızlı servis hizmeti şeklinde sunulmaktadır.

Bu nedenle cam kapı sistemleri konusunda anlaşacağınız firmanın referanslarının kuvvetli olmasına, TSE standartları çizelgesine göre üretim yapmasına, uzman işçilik garantisi vermesine ve ödemeler konusunda çeşitlilik sunmasına dikkat etmelisiniz. Fiyatlar konusunda elbette hassas olabilirsiniz, yöneticisi olduğunuz apartmanın bütçesi sınırlı olabilir, çoklu alımlarda ihaleye uygun fiyat veren firmayı arayabilirsiniz; ancak cam kapı sistemleri konusunda kaliteli ve garantili hizmet sunan firmaların başarılı uygulamalarını mutlaka incelemelisiniz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Çınar Kapı Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik