Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik bahçe kapısı çoğu site ve apartman başta olmak üzere, bahçesi olan resmi kurumlar ve kuruluşlar, fabrikalar, hastaneler ve geniş alana kurulmuş işletmeler için kullanılmaktadır. Ana binaya ulaşmak için bahçeden geçme zorunluluğu varsa, bahçede araç park edilebilecek bir alan ayrılmışsa, genelde araç giriş çıkışlarını yetkilendirmek için bahçe kapıları kullanılır. Kapıda resmi bir görevli olduğu zamanlarda elle açılıp kapanan kapılardan, günümüzde yaklaşan aracı otomatik tanıyan, kartla, kumandayla veya araç tanıma sistemiyle açılan otomatik kapılara uzanan bir serüven söz konusudur.

Otomatik bahçe kapıları farklı malzemeden yapılabilmekte, farklı açılma şekillerine ve yönlerine sahip olabilmekte, farklı aksesuarlar ile yönetilebilmektedir. Üzerinde yerleştirilen alıcı ve vericilerle kumanda aracılığı ile uzaktan kontrol edilebildiği gibi herhangi bir elektriksel problemde elle açılıp kapanma özellikleri de her zaman muhafaza edilmektedir.

Otomatik Bahçe Kapısı Modelleri

Otomatik bahçe kapısı modelleri hem kullanılacağı yerin türüne hem de bahçede ayrılan alanın genişliğine göre, ayrıca talebe göre değişebilir. Bahçesi olan bina resmi bir kurum ise farklı malzemeler istenebilmektedir. Fabrikalar veya büyük işletmeler için yine farklı niteliklere sahip talep gelebilmektedir. Yüksek güvenlikli yerlerde ise kameralar ve çeşitli güvenlik donanımlarıyla güçlendirilmiş, daha uzun ve sağlam otomatik bahçe kapısı modelleri kullanılabilir.

Bahçe kapısı için ayrılan genişlik, en ve boy ölçülerine göre büyük veya küçük kapılar imal edilebilmektedir. Müşterilerimizin özel talepleri de imalatta değerlendirilmektedir. Ülkemizde en fazla kullanılan otomatik bahçe kapısı modelleri sürgülü, yana kayar ve ferforje modelleridir.

Otomatik Bahçe Kapısı Modelleri - Çınar Kapı Sistemleri

Sürgülü Otomatik Bahçe Kapısı

Sürgülü otomatik bahçe kapısı modeli birçok bahçede rastlayabileceğiniz oldukça kullanışlı kapı modelleri arasındadır. Bahçelerin daha güvenli, giriş-çıkışların kontrollü olması için kullanılan sürgülü bahçe kapıları, teknik bir düzenekle uzaktan açılabilir ve kapanabilir yapıda üretilmektedir. Teknolojinin insan hayatını kolaylaştırıcı etkilerinden birini bahçe kapılarında da görmekteyiz.

Sürgülü bahçe kapıları sağa-sola doğru açıldığı için yer kaplamamaktadır. Üzerinde kaydığı kızak aracılığı ile ağır yapısı nedeniyle biraz yavaş açılsa da güvenlik açısından yararlı olmaktadır. Bahçe kapısına takılan motor kapının otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayan mekanik sistem olmaktadır.

Sürgülü Otomatik Bahçe Kapısı - Çınar Kapı Sistemleri

Yana Kayar Otomatik Bahçe Kapısı

Yana kayar otomatik bahçe kapısı kuvvetli bir motor yardımı ile komut verildiğinde açılıp kapanan otomatik sistemler arasındadır. Motor ile verici arasında bağlantı yapılarak uzaktan kumanda ile açılıp kapanması prensibine dayalı dayanıklı kapılardır. Açılması için geniş bir alana ihtiyaç duymaz. Ancak açılması kapının ağırlığı nedeniyle yavaş olduğu için yaklaşmadan önce komut vermek gerekir ki yaklaşıldığında tam olarak açılmış olsun ve giriş kolay olsun.

Araçların giriş çıkışı için büyük bir kolaylık sağlayan ve ekstra bir personel istihdamına gerek duymadan açılıp kapanan bu kapıların işlevsel olduğu görülmektedir. Herhangi bir arızada elle açılan yapıda olması da mağduriyet yaşanmasını önlemektedir.

Yana Kayar Otomatik Bahçe Kapısı - Çınar Kapı Sistemleri

Ferforje Bahçe Kapısı

Ferforje bahçe kapısı çok farklı modellere elverişli olan ve oldukça şık tasarımlara sahip olduğu kadar dayanıklı da olan kapı türleri arasındadır. Dekoratif olarak çok dikkat çeken ve bu tarz tasarımlara ilgili olanların ihtiyacına karşılık veren nitelikte olmaktadır. Genelde gösterişin önemli olduğu kültürel ve sanatsal aktivitelerin sergilendiği binalarda, özel mülkiyetlerde sık kullanıldığı görülmektedir.

Farklı hava koşulları için sağlam olması, uzun süreli kullanılması ve korozyona karşı dayanıklı olması özellikleriyle çok tercih edilen kapı ürünlerimizden birisidir.

Ferforje Bahçe Kapısı - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Bahçe Kapısı Üretimi

Otomatik bahçe kapısı üretimi firmamızın TSE standartlarında yaptığı işlemler arasındadır. Belirli bir otomasyon sistemine bağlı olarak çalışan bahçe kapıları hayatınızı kolaylaştırıcı bir işleve sahiptir. Kütle olarak ağır olması darbelere ve kuvvetli rüzgarlara karşı dirençli olmasını sağlat. Tam kapalı olduğunda her iki yanındaki güçlendirici profillerle sağlam şekilde duran kapıları yarım açık olarak da kullanabilirsiniz.

Araç giriş çıkışları için tam olarak açılıp kapanan, belirli genişlikteki araçların girişine izin veren, yaya girişi söz konusu olduğunda genel profil içinde ayrı bir kapıya sahip olan otomatik bahçe kapıları çok fonksiyonlu olarak hizmetinizi sürdürür. 1200 kg ağırlığa kadar demir profilden üretilebilmektedir. Üzerinde bulunan dişlileri ve altında yer alan kızakları aracılığı ile kapıların kayar şekilde açılacak türde üretildiğini görüyoruz.

Otomatik Bahçe Kapısı Üretimi - Çınar Kapı Sistemleri

Otomatik Bahçe Kapısı Fiyatları

Otomatik bahçe kapısı fiyatları yapılacağı malzemeye, kullanılacak aksesuarlarına ve ölçülerine göre değişmektedir. İnce işçilik ile hazırlanacak otomatik bahçe kapısı modellerinde fiyatlar farklı olmakla birlikte, geniş tek profilli kapıların fiyatları daha farklı olmaktadır. Fiyatlandırma konusunu firmamız yetkilileri ile bire bir görüşebilir, mevcut modellerimizi inceleyebilir ve ücretsiz keşif desteğinden faydalanmak için iletişime geçebilirsiniz.

Farklı opsiyonlar ile farklı ödeme seçenekleri düzenleyen firmamızdaki tüm ürünler TSE sertifikalı olup, garantili olarak üretilmekte ve monte edilmektedir. Otomatik olarak kapanabilen ve bu kapanma süreleri ayarlanabilen kapılara sahip olmak için hemen iletişime geçin. Açılış komutu aldıktan sonra kendiliğinden kapanan, önüne bir engel çıktığı zaman hareketi duran ve güvenliği bu şekilde sağlayan otomatik bahçe kapısı modelleri ile hizmetinizdeyiz.

Otomatik Bahçe Kapısı Fiyatları - Çınar Kapı Sistemleri

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. Çınar Kapı Sistemleri
Web Tasarım: Akademi Grafik